גרניט פורצלן הינו הפתרון הנפוץ ביותר לריצוף חוץ תודות לעמידותו הגבוהה, תחזוקתו הקלה, ומחירו האטרקטיבי. שני גורמים מרכזיים משפיעים על אופן בחירת ריצוף חוץ: התנאים הסביבתיים וריצוף פנים הבית. התנאים הסביבתיים מאופיינים בפגעי מזג האויר, רטיבות, החלקה, לכלוך, אבק וכו' לכן, חשוב לבחור אריח גרניט פורצלן לריצוף חוץ אשר עמידתו גבוהה מאוד לנזקים הסביבתיים, ספיגותו נמוכה מאוד(פחות 0.5%), תחזוקתו קלה, אך עם זאת, על האריח להיות בעל רמת התנגדות להחלקה של R10 לפחות.

ישנם מספר שיטות להשגת רמת התנגדות של R10 לפחות, הפשוטה והוזלה שבינהם היא גירוד פני שטח אריח, מה שיוצר חספוס גס ומעניק מצד אחד בטחון מסוים כנגד החלקה אך מקשה מאוד על ניקוי המשטח המרוצף (לעיתים גם הסמרטוט נתפס על האריח). שיטה נוספת היא באמצעות תבליטי תלת מימד עדינים המתבצעים על אריחי גרניט פורצלן ומדמים חומרים טבעיים כמו אבן, עץ ובטון. שיטה זו מאפשרת להינות ממשטח המעניק רמת התנגדות תקנית לצד קלות תחזוקה גבוהה.

הגורם השני אותו יש לקחת בחשבון בבחירת ריצוף חוץ הוא ריצוף פנים הבית. לרב, את שני סוגי הריצופים ניתן לראות במבט אחת. מהפנים לחוץ ומהחוץ פנימה. ישנם מספר דרכים להתמודדות עם אתגר זה:

  • שימוש בדגם אחד של ריצוף גרניט פורצלן לחוץ ולפנים הבית:
  • בחירת ריצוף גרניט פורצלן דמו בטון, עץ או אבן בעל רמת התנגדות להחלקה של R10 כך שנעים ללכת עליו יחפים בתוך הבית ומרגישים בטוחים ללכת עליו מחוץ לבית.
  • ישנם ריצופי גרניט פרוצלן אשר מגיעים ברמות התנגדות שונות לפנים ולחוץ. לדוגמא: רמת התנגדות R9 לריצוף הבית ו-R11 לריצוף החוץ.
  • הפיכת גרניט פורצלן אשר אינו בעל רמת התנגדות להחלקה אשר מתאימה לריצוף חוץ באמצעות ערכת DIY (עשה זאת בעצמך) למניעת החלקה לאריחים. מדובר בתהליך חד-פעמי אשר יוצר הרים מיקרוסקופים על פני המשטח המרוצף מבלי לפגוע במראהו ובקלות תחזוקתו.
  • שימוש באריח גרניט פורצלן דמוי אבן המשלב מטבעו גוונים רבים אשר נוטים להתחבר בצורה אסטטית לגוון הקיים בבית.
  • שימוש באריח גרניט פורצלן אשר מציג ניגוד לריצוף הקיים בבית וכך יוצר שני אזורים שונים אשר משתלבים באמצעות ניגוד.

אתם מוזמנים לאולם התצוגה של עוגן קרמיקה ברעננה בו תוכלו להתרשם ממבחר גדול של אריח גרניט פורצלן לריצוף חוץ במגוון גדלים, חומרים וטקסטורות.