תערוכת CEVISAMA 2018, תערוכת קרמיקה אשר מתקיימת כל שנה בחודש פברואר בעיר ולנסיה שבספרד, מוקדשת בעיקר לאריחי קרמיקה וגרניט פורצלן. התערוכה כבר קיימת למעלה מ-35 שנה ומשתרעת על שטח תצוגה שלמעלה מ-54,000 מ"ר, ישנם מציגים רבים מכ-34 מדינות שונות אך רוב החברות המיוצגות בתערוכה הינם מספרד ואיטליה.

התערוכה נודעת בעיקר בזכות החידושים שהיא מציגה בתחום חיפויי קרמיקה לקירות אמבטיה וחיפויי קרמיקה דקורטיביים לסלון ולחללים ציבוריים. בהמשך ישיר לתערוכת CERSAIE שהתקיימה באיטליה בחודש ספטמבר האחרון  ניתן לראות התחזקות של מגמות אשר ילוו אותנו במהלך 2018. ריצוף וחיפוי אריחי קרמיקה גדולים במידות של 100/300, 120/260 ו-120/120, אריחי קרמיקה משושים, אריחי קרמיקה דמוי טקסטיל, אריחי קרמיקה דקורטיביים, כאשר הטרנדים הבולטים ביותר בתערוכה היו אריחי קרמיקה דמוי טרצו ואריחי קרמיקה בתצורת שברון.

 

טרצו - שונה ממה שחשבתם

מרצפות הטרצו ששלטו בישראל עד לתחילת שנות ה-90 חוזרות לקדמת הבמה אך הפעם על בסיס אריחי קרמיקה ואריחי גרניט פורצלן אשר מעניקים להם חוזק גבוה במיוחד לצד פרקטיות גבוהה. כמו כן, לעומת אריחי טרצו טבעים את אריחי הקרמיקה דמוי טרצו ניתן לקבל בגדלים מפתיעים שלא ניתן היה לייצר בשיטות המסורתיות. אם התרגלנו לראות אריחי טרצו בגדלים של כ-20/20 ו-30/30 כיום עולם הקרמיקה מאפשר לנו להינות מגדלים גדולים במיוחד אשר המרשימים ביותר מביניהם הם אריחי קרמיקה דמוי טרצו בגדלים של 100/300, 75/150, 120/120 וכו'. כמו בכל תחום ישנו מנעד רחב של איכויות ומחירים באריחי טרצו טבעיים, מחירם מושפע בין היתר מכמות האבנים אשר קימים בכל אריח, מספר גדול של אבנים קטנות לעומת מספר קטן של אבנים גדולות, מקור האבנים ורמת המיון שלהם. היכולות הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום מאפשרות לנו לייצר אריחי קרמיקה דמוי טרצו יוקרתיים, אלגנטיים ושונים מכל מה שהתרגלנו לראות ביום יום באריחי הטרצו המסורתיים. תודות לכל אלו ולצד מחירם הנגיש והפרקטיות הגבוהה שאריחי קרמיקה מספקים, אין ספק שבשנה הקרובה הנוכחות של אריחי קרמיקה דמוי טרצו בעולם חיפוי חדרי הרחצה ובעולם ריצוף הבית תהיה משמעותית יותר.

 

שברון - הזוית כן קובעת

אריח קרמיקה דמוי שברון מתאר מצב בו אריחים המונחים יחדיו חתוכים בזוית אשר שונה מ-90 מעלות. זה יכול לבא לידי ביטוי באמצעות לוחות של פרקט עץ טבעי, אריחי קרמיקה, אריחי גרניט פורצלן וכו'. בעבר בכדי להשיג את מראה השברון היה צורך בביצוע חיתוך ידני ומדויק על מנת להגיע לתוצאה מרשימה, דבר שכרוך בעלויות גבוהות בעקבות הפחת הגבוה שנוצר בתהליך חיתוך השברון ומהתהליך הנוסף שהיה על האריחים לעבור. כיום עולם הקרמיקה מצליח להתמודד עם שתי הבעיות הללו בשתי דרכים שונות: הדפסת שברון ותבנית שברון מוכנה מראש. הפתרון הראשון הינו פשוט וזול יותר כיוון שמשתמשים בתבנית קרמיקה סטנדרטית בעלת חיתוך של 90 מעלות אשר עליה מדפיסים את צורת השברון. אך שמרצפים מספר אריחים ביחד רואים את חוסר השלמות של מראה השברון אשר קשה לראות כאשר מתבוננים באריח אחד בלבד. השיטה השניה הינה יצירת תבנית אשר חתוכה מראש בזוית מסוימת, כך אנחנו מרוויחים מספר דברים, אנחנו נמנעים מפחת מיותר של כ-20% בממוצע אשר נגרם כתוצאה מחיתוך הזוית, אנו חוסכים את תהליך העבודה הנוסף הנדרש לייצור אריחי קרמיקה דמוי פישבון ונהנים ממראה מרשים הרבה יותר.בעקבות התייעלות הייצור, המראה הטבעי של אריחי קרמיקה דמוי שברון ומחירים התחרותי הם צפויים לככב באזורים רבים בבית ב-2018. החל מחיפוי, ריצוף חדרי רוצה ועד לחיפויים דקורטיביים בסלון.

 

מבחר עשיר - הכוונה מקצועית

אתם מוזמנים לאולם התצוגה של עוגן קרמיקה ברעננה בו תוכלו להינות משירות מקצועי, יחס אישי ולהתרשם ממגוון רחב של אריחי קרמיקה לחיפוי ולריצוף במגוון סגנונות, גדלים וצבעים.