אנחנו בעוגן קרמיקה מאמינים שאין דבר כזה פרקט נכון אחד. לכל אחד מתאים פרקט אחר, לפי המיקום המיועד לפרקט, לפי טעם אישי, דרישות התחזוקה וכמובן, בהתאם לתקציב. איך תדעו באיזה פרקט כדאי לכם לבחור? המדריך הבא שכתבנו במיוחד עבורכם, יסייע לכם לקבל את ההחלטה.

אילו סוגי פרקט קיימים?

כדי לדעת במה כדאי לכם לבחור, כדאי ללמוד קצת על סוגי הפרקט הקיימים. יש סוגים רבים, אך העיקריים שבהם הם שלושת סוגי הפרקט הבאים:

גרניט פורצלן דמוי פרקט – למעשה, לא מדובר כאן בפרקט אלא בריצוף גרניט פורצלן עליו מודפסת טקסטורה של פרקט עץ בעלת שונות גדולה כפי שמתקיימת בפרקט עץ טבעי. מכיוון שמדובר בריצוף, מחיר התקנתו יהיה הגבוה ביותר מפני האופציות השונות אך בתמורה הוא יעניק בחזרה פרקטיות ותחזוקה מינמלית בצורה הטובה ביותר. ניתן לנקות אותו בקלות בשטיפה עם מים ואין חשש וצורך לדאוג שצבע הפרקט ישתנה עם הזמן.

פרקט למינציה – גם פרקט זה אינו מורכב מלוחות עץ טבעי, אלא משכבת הדפס שעליה מונח ציפוי שקוף, המאפשר שמירה על ההדפס למשך שנים רבות. יתרונות הפרקט ברורים: אין חשש לדהייה של צבעי הפרקט, אפשר להשיגו בגוונים שונים המאופינים בהדפסים רבים, ריצוף זה נחשב לעמיד בפני שריטות בזכות ציפויו. מחירו ומחיר התקנתו הנמוכים יחסית הופכים אותו לאופציה הזולה ביותר ביחס לשאר הפרקטים.

פרקט עץ טבעי – לוחות עץ טבעי המונחים בצורה מדויקת וקפדנית אחד ליד השני ומעניקים תחושה חמימה וביתית. פרקט זה רגיש לשריטות ומצריך תחזוקה שוטפת, אך יתרונו הגדול הוא במראה היוקרתי והאותנטי שהוא מעניק לכל חדר. מחיר התקנתו זול ביחס להתקנת גרניט פורצלן דמוי פרקט אך יקר מעט מהתקנת פרקט למינציה.

איך בוחרים פרקט?

הצעד הראשון הוא להגדיר מטרה: לאיזה חדר אתם מייעדים את ריצוף הפרקט ואיזה מראה אתם מעוניינים ליצור. אם אתם מחפשים מראה יוקרתי בסטייל מהודר לחדר המגורים המרכזי של הבית לצד המראה הטבעי ביותר ואתם מוכנים להשקיע בכך כסף, אין ספק שפרקט עץ טבעי יתאים לכם. פרקט זה יעניק לחדר את החמימות הטבעית של העץ גם כשתלכו עליו יחפים. סוג מיוחד של פרקט עץ טבעי הוא פרקט פישבון. פרקט זה יוצר צורה גיאומטרית מיוחדת בזכות שיטת ההרכבה המיוחדת של לוחות העץ ואורכם. ההתקנה במקרה זה דורשת מיומנות, ניסיון ודיוק אך התוצאה שתתקבל היא יוקרה ועיצוב ברמה גבוהה במיוחד.

אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים, המתרוצצים ומבלים את מרבית זמנם בסלון הבית, כדאי לשקול ולהתקין גרניט פורצלן דמוי פרקט המתאפיין בעמידות הגבוהה ביותר שכן ניתן לנקותו בקלות, הוא אינו דורש תחזוקה שוטפת והוא אינו רגיש למגע של מים, יחד עם זאת הוא יעניק את התחושה הביתית והחמימה שאתם מחפשים. פרקט למינציה יתאים עבורכם, אם עומד לרשותכם תקציב מצומצם יותר ואתם מחפשים מוצר בעל עמידות מסוימת לצד הצורך בשינוי מיידי ומהיר בנראות של הבית.

שיקול נוסף לבחירה בסוג הפרקט, היא משך הזמן העומד לפניכם למטרה זו. כאשר מדובר בשיפוץ בבית מאוכלס, בוודאי תרצו לבחור בפרקט שאפשר להתקין במהירות ובקלות, ללא רעשים רבים ולכלוך שיקשו על דיירי הבית להמשיך להתגורר בו. תהליך התקנת פרקט למינציה ופרקט עץ טבעי מהיר יחסית וניתן לסיימו לרב ביום עבודה אחד, כמו כן, תהליך העבודה נקי ואינו משאיר הרבה אבק ולכלוך בבית. לעומת זאת, התקנת גרניט פורצלן דמוי פרקט לוקחת מספר ימים ומאופיינת בכמויות גדולות יותר של לכלוך ואבק.

מה עוד חשוב לדעת כשבוחרים פרקט?

בחירה בפרקט מתאים תלויה במשתנים רבים, כפי שפורט לעיל. אך יחד עם זאת, יש חשיבות גבוהה לבחירת המקום ממנה נקנה הפרקט ובאיש המקצוע שיתקין את הפרקט. עוגן קרמיקה פותחת בפניכם אולם תצוגה גדול במיוחד ברעננה, בו תוכלו להסתובב בין המחלקות השונות ולצפות בסוגי הפרקטים וכיצד הם נראים באור יום ובשילוב הגוונים השונים. במקביל, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מהאנשים שלנו שיסייעו לכם לבחור בפרקט המתאים ביותר עבורכם ויעזרו לכם לחשב כמויות ומידות. את הפרקטים אנו דואגים לספק במהירות ככל האפשר, כמובן בתיאום מראש אתכם. כל הפרקטים שלנו עשויים מחומרים איכותיים והם מיועדים ליצור עבורכם אווירה חמימה וביתית ומראה יוקרתי, במחירים אטרקטיביים במיוחד.

רוצים ייעוץ מקצועי ופרטים נוספים לגבי פרקטים? בקרו באולם התצוגה שלנו ברעננה ואנשי הצוות שלנו ילוו אתכם, תוך הסבר מפורט ואדיב ומענה לכל שאלותיכם.