התערוכה החשובה והגדולה ביותר בעולם לחיפוי קרמיקה, ריצוף גרניט פורצלן, ארונות אמבטיה וברזים הינה תערוכת צ'רסי Cersaie המתקיימת כל שנה בבולוניה שבצפון באיטליה. בתערוכה זו, החברות המובילות בעולם קובעות את הטרנדים, העיצובים, הצבעים והטכנולוגיות שילוו אותנו במהלך השנה הקרובה.

 אז מה בעצם היה לנו בתערוכה הזו ? ראינו ניצנים של אריחי קרמיקה דמוי זכוכית, נהננו מצבעוניות מטריפה, המשכנו לראות אריחי קרמיקה מטאלים, אריחי קרמיקה דמוי טרצו, אריחי קרמיקה דמוי פרקט, אריחי קרמיקה דמוי טפט, אריחי פסיפס שהפתיעו אותנו, אריחי גרניט פורצלן עבים וחזקים במיוחד, אריחי קרמיקה בגימור משי (נעימים וממכרים במיוחד) ולבסוף זכינו להיחשף לטכנולוגיה מסקרנת אשר מאפשרת להתקין אריחי גרניט פורצלן בהתקנה יבשה  (ללא דבק). מרגישים את זה ? אוהבים את זה ? תרצפו את זה :)

 

אריחי קרמיקה דמוי זכוכית

אריחי קרמיקה דמוי זכוכית זוכים לעדנה מחודשת ב-Cersaie 2019, יתרונם טמון בחוזקם הרב לצד תחושת השבריריות העדינה שמשטחי זכוכית משרים. לכן, אין זה פלא שיצרני קרמיקה רבים בחרו להציג את הפרשנות שלהם לאריחי קרמיקה דמוי זכוכית. אחד מהמפעלים הבולטים באיטליה,רפין REFIN, הציג סדרה מעניינת במיוחד של אריחי קרמיקה דמוי זכוכית. בניגוד לעבר שראינו אך ורק אריחי קרמיקה דמוי זכוכית המתאימים לחיפוי קירות בלבד, בסדרה זו הופתענו מהיכולת לרצף אריחים אלו גם ברצפה. יתרון בולט נוסף טמון במגוון רחב של מידות, החל מגדלים עצומים של אריחי קרמיקה דמוי זכוכית מדוקקים בגודל 120/278 ו-120/120 ועד גדלים יותר סטנדרטים של 30/60 ו-60/60 כאשר לצד האריחים הגדולים משולבים דקורים מרהיבים. אם יש לכם פרוייקט נועז שבו תרצו להפגין עוצמה של גרניט פורצלן ועדינות של זכוכית, זה החומר עבורכם.

 
צבעוניות מטריפה

צבעים פסטלים מלווים אותנו כבר מספר תערוכות וגם ב- Cersaie 2019 זכינו לראות אותם מככבים באריחי קרמיקה, ברזים, כיורים, אסלות, אביזרים וכו'. אך בתערוכה האחרונה ב- Cersaie 2019 אי אפשר היה להתעלם מהנוכחות הבולטת של הכחול העמוק ובמיוחד מהירוק מנטה. הן הופיעו בגרסאות הרבה יותר מעושנות ועמוקות והירוק גילה דומיננטיות מרשימה. כמעט כל מפעלי הקרמיקה הציגו ירוקים מעושנים שהמיוחדים שביניהם היו הירוקים דמוי הנחושת והמתכת. שנת 2020 הולכת להיות הרבה יותר ייחודית, עמוקה וירוקה.

 

אריחי קרמיקה דמוי טפט

אם כל כך הרבה אנשים אוהבים טפטים וכל כך הרבה אנשים רוצים להרגיש את החיבור לטבע, למה שלא נייצר עבורם אריחי קרמיקה דמוי טפט בסטייל ביו-פילי ? באמת, למה לא ? נייצר אריחי קרמיקה בסגנון יערות גשם, אריחי קרמיקה בסגנון ג'ונגל, דקורים של פרפרים, ציפורים וכו'. ככה בחרו להציג חלק גדול מהמפעלים את אריחי הקרמיקה שלהם, כמו טפט עם קריצה לטבע.

 

טרצו - יותר ממה שחשבתם

נסו לדמיין מרצפת טרצו בצורה הכי פראית שאתם מסוגלים לדמיין, ניסיתם ? נסו שוב. כל מה שאתם מסוגלים לדמיין ויותר היה ב- Cersaie 2029: טרצו אדום, טרצו כחול, טרצו ירוק, טרצו כתום, טרצו סגול, טרצו ורוד, טרצו צהוב, טרצו שחור, טרצו לבן, טרצו צבעוני, טרצו משושה, טרצו עם אגריגטים ענקיים, טרצו עם אגריגטים קטנים, טרצו מלא באגריגטים, טרצו עם רמיזה לאגריגטים. אפילו בשדה התעופה המחודש בבולוניה התקינו אריחי גרניט פורצלן דמוי טרצו. תמשיכו לדמיין, המציאות מפתיעה ועולה על כל דמיון.

 

פסיפסים מפתיעים

זוכרים שתערוכת cevisama 2019 התחלנו להרגיש שהפסיפסים מתחילים לחזור אט אט לתודעה ? אז בתערוכת Cersaie 2019 הם לקחו צעד אחד קדימה והחלו להציג אריחי פסיפס מצוירים מרהיבים (דמיינו אריח מצוייר שכל הקווים שמרכיבים אותו חתוכים) ואריחים גדולים מדוקקים דמויי פסיפס, שמפאת גודלם מייצרים את האשליה שבוצעה עבודת פסיפס מדוייקת ומרשימה במיוחד.

 

החזק ביותר הופך להיות חזק עוד יותר

הכרתם אריחי גרניט פורצלן בעובי 2 ס"מ ? מצויין, עכשיו מפעלים רבים הציגו אותם גם ב-3 ס"מ, חזקים הרבה יותר, כבדים הרבה יותר ובעלי נוכחות מרשימה יותר. לצד החדשנות בעובי האריחים ניתן היה לראות שהקטגוריה של האריחים העבים מתפתחת עיצובית. לא עוד אריחים בצורה סימטרית וסטנדרטית, אלא, אריחי גרניט פורצלן עבים בצורת משושים, אריחי גרניט פורצלן אשר נראים כמו אבני מדרך טבעיים, אריחי גרניט פורצלן עבים מצויירים וכו'.

 

רכות של משי - עוצמה של גרניט פורצלן

מרקם חלק, קטיפתי ונעים במיוחד, זה הסוד שעומד מאחורי אריחי קרמיקה בגימור מט משי. רכים למגע ונוחים במיוחד לניקיון ותחזוקה שוטפת. מפעלים רבים החלו להציג אריחי קרמיקה בגימור מט משי, חלקם מכנים גימור זה בשם "בייבי פייס" baby face, אחרים מכנים אותו "הונד" Hond.

ההבדל בין השמות נובע מהשימוש בטכניקות השונות בכדי להשיג את המגע הנעים: ליטוש וגלזורה. לדוגמא חברת לאה קרמיקה Lea Ceramica מלטשת את האריחים בצורה מיוחדת אשר מקנים להם מגע נעים במיוחד ללא שינוי ברמת הברק של האריח, בניגוד לתהליך ליטוש סטנדרטי הגורם ליצירת ברק על פני משטח האריח. חברות אחרות כדוגמת פורצלנוסה porcelanosa משתמשות בגלזורות מיוחדות בכדי להשיג את התחושה המיוחדת. כך שלא משנה באיזו טכניקה ישתמשו, בשנה הקרובה אנו צפויים לראות הרבה יותר אריחי קרמיקה לציפוי קירות ואריחי גרניט פורצלן לריצוף בגימור מט משי.


אריחי קרמיקה בהתקנה יבשה pave and go

טכנולוגיה פורצת דרך נרשמה בתחום התקנת אריחי קרמיקה לריצוף, התקנת אריחי קרמיקה בהתקנה יבשה. מהיום אפשר לרצף במהירות גבוהה עד פי 5, ללא דבק קרמיקה, ללא רובה, ללא לכלוך, ללא אבק, בעלות התקנה נמוכה משמעותית לעומת התקנה מסורתית והמשטח מוכן לדריכה ולשימוש מיד בסיום הנחת האריחים. 

אז איך בעצם כל הטוב הזה עובד ? הפטנט דומה מאוד לשיטה שבה מתקינים פרקט למינציה, שימוש בקליק. אך כיוון שלא ניתן לייצר קליק חזק וגמיש דיו באמצעות חירוץ אריחי גרניט פורצלן,  מוסיפים בתהליך ייצור האריחים תבנית פולימרית גמישה עם מערכת קליק מובנת אשר נדבקת לתחתית האריח. תבנית זו למעשה מאפשרת לחבר את האריחים זה לזה בקלות ובמהירות וגם מייצרת את האטימה הנדרשת בין האריחים השונים שאנו רגילים לראות בהתקנת אריחי קרמיקה בשיטה המסורתית. כמו כן, תהליך החלפת אריחים פגומים הופך להיות הרבה יותר פשוט, מהיר ונקי. עברתם משרד ואתם רוצים להעביר את הריצוף איתכם ? בקלות, במהירות ובצורה נקיה ניתן להעביר את האריחים ממקום למקום. 

אז מי באופן אידאלי הולך להינות מכל הטוב הזה ? בעיקר לקוחות שצורכים כמויות גדולות של קרמיקה: בתי מלון רשתות מסחר גדולות, סופרמרקטים, בעלי בנינים, תערוכות וכו'. השילוב של החומר הפרקטי ביותר לריצוף, גרניט פורצלן, לצד תשתית חכמה, מהירה ונקיה, מאפשרים לנו להינות ממשטח מרוצף במהירות שיא ובמינימום מאמץ.

 

הזדמנות להציץ ל-Cersaie 2019 

גם השנה בחרנו לחלוק ולשתף את כל החוויות שלנו מהתערוכה האחרונה, כל פריט עיצובי, כל אריח מיוחד, כל טרנד, כל קומפוזיציה ולמעשה כל מה שתפס לנו את העין. את כל התמונות העלנו לעמוד הפינטרסט שלנו PINTEREST תחת הלוח "תערוכת CERSAIE 2019". הציצו בעמוד,  עקבו אחרנו, עיינו בתמונות ותוכלו לחוות את התערוכה כפי שאנחנו חוינו אותה. ברוכים הבאים ל-CERSAIE 2019.

 

לחצו על הקישור ללוח תערוכת CERSAIE 2019 בפינטרסט PINTEREST.

 

קולקציית 2020 בקרוב אצלכם

בנוסף למגמות העיצוביות שנחשפנו אליהם בתערוכה האחרונה עדיין ימשיכו ללוות אותנו ב-2020: אריחי קרמיקה גדולים במיוחד, אריחי קרמיקה מצויירים, אריחי קרמיקה דמוי עץ ואריחים גאומטרים ומשושים. אתם מוזמנים לאולם התצוגה של עוגן קרמיקה ברעננה בו תוכלו להתרשם ממבחר עשיר של עיצובים ולהנות מהחידושים האחרונים בתחום ריצוף וחיפוי הבית. לתאום פגישת ייעוץ חינם פשוט חייגו אלינו 09-7601501.