הברזים של היום נהנים מעיצוב מינימליסטי ומוקפד והם מעניקים למקלחת שלנו מראה נקי ונעים לעין, אז איך בעצם אינטרפוץ קשור לכל העולם הזה.

אינטרפוץ הוא השם השכיח ביותר בשפת בעלי המקצוע למערכת קיר. משמעות השם היא אינטר=בתוך פוץ=טיח כלומר מתחת לטיח, דבר המאפיין את צורת ההתקנה הייחודית של מערכות אלו לעומת ברזי פרח אשר מותקנים ישירות על גבי המשטח. אינטרפוץ הינו ברז אשר מורכב משני חלקים האחד פנימי והשני חיצוני. החלק הפנימי נועד להתקנה מתחת לטיח והוא בין הדברים הראשונים שתצטרכו לספק לבעל המקצוע מתוך המוצרים שהזמנתם. כמו כן, שלב התקנתו הינו טרם התקנת אריחי הקרמיקה באמבטיה. החלק החיצוני מכיל את הרוזטה והידית ושלב התקנתו הינו לאחר יישום הרובה באריחי קרמיקה כאשר חדר האמבטיה נקי.

ההבדלים בין האינטרפוצים השונים

ישנם סוגים רבים של אינטרפוצים, אינטרפוץ + פייה לכיור רחצה, אינטרפוץ 3 דרך, אינטרפוץ 4 דרך, אינטרפוץ 5 דרך וכו'. שני הסוגים הנפוצים ביותר כיום הינם 3 ו-4 דרך. משמעות המספרים אשר מצוינים לאחר המילה אינטרפוץ מציינים את מספר הכניסות ויציאות המים העוברות דרך האינטרפוץ. לכל אינטרפוץ יש שתי כניסות: אחת של מים חמים ואחת של קרים, היציאות יכולות לשמש לכל דבר העולה על רוחנו כגון: ראש מקלחת, מזלף, מפל, ג'טים, פיית מילוי לאמבטיה, ברז מהתקרה וכו'. אינטרפוצים בעלי מספר יציאות גדול מ-1 משולבים עם בורר מצבים אשר אחראי להעברת המים בין היציאות השונות. חסרונו של הבורר טמון בעובדה שהוא נשחק לאורך זמן וזהו חלק נוסף הדורש תחזוקה ושרות במהלך השנים.

מגמות מובילות

כיום רבים בוחרים להשתמש במספר אינטרפוצים של 3 דרך על פני שימוש באינטרפוצים בעלי בורר. המצדדים בשימוש במספר אינטרפוצים של 3 דרך עושים זאת ממספר יתרונות מרכזים: מספר התקלות נמוך יותר, ניתן לפתוח מספר יציאות במקביל כלומר להשתמש במזלף במקביל לראש המקלחת ומעצבים רבים תופסים זאת כאסטטי יותר. עם זאת ישנם שני חסרונות לשיטה זו: מחיר סך המוצרים בדרך כלל גבוה יותר וישנה התחשבנות מול קבלן האינסטלציה עבור נקודת מים נוספת.

מוצרים איכותיים - שקט נפשי

שפע החברות המיוצגות כיום בישראל ומגוון הברזים העצום הקיים כיום. מחייבים אותנו להתייחס לאיכות הברזים שאנו רוכשים, הדבר מקבל חשיבות יתרה כאשר אנו מדברים על ברזי אינטרפוץ המותקנים מתחת לטיח ומאחורי אריחי קרמיקה. בניגוד לברזי פרח אותם ניתן להחליף בקלות יחסית, תהליך החלפת אינטרפוץ במקרה של תקלה או מחסור בחלקי חילוף הינו תהליך מורכב ויקר כיוון שיש לשבור את אריחי הקרמיקה הקימים בכדי לבצע את השינוי. לכן ככלל אצבע אנו ממליצים לקנות מחברות אשר קיימות בשוק הבינלאומי ופועלות בשוק המקומי בעשורים האחרונים. חברת ניופורם Newform האיטלקית היא דוגמא מצויינת לחברה אשר תהליך הייצור שלה כולל מבדקי בקרה ואיכות קפדניים אשר מבטיחים מוצרים איכותיים במיוחד, כמו כן יכולתה לספק חלקי חילוף לאורך זמן לצד עיצובים אורגונומים הופכים אותה לבחירה אידאלית. יתרון בולט נוסף הינו העובדה שחברת ניופורם Newform מתגאה ביכולת הייצור של מערכות קיר מינימלסטיות וקטנות במיוחד. הדבר בולט במיוחד במערכות אינטרפוץ 4 דרך.

מגוון רחב – אספקה מהירה

אתם מוזמנים לאולם התצוגה של עוגן קרמיקה ברעננה בו תוכלו להתרשם ממבחר גדול של אינטרפוצים, ברזי אמבטיה וברזי מטבח. כמו כן, בעקבות קרבתו של אולם התצוגה למחסן תוכלו להינות מבחר גדול של ברזים באספקה מיידית ובחויה של שלם וקח.