ברזי אמבטיה כבר מזמן לא משמשים רק להוצאת מים, אלא, גם לקישוט חדר הרחצה. המבחר הענק הקיים היום מאפשר לנו להתאים את הברז לכל קו עיצובי שנבחר כאשר הברז מהווה מעין תכשיט בחדר האמבטיה.

כיום מגוון הברזים הרחב מאפשר לנו להינות משפע אדיר של דגמים, עיצובים, סגנונות ואיכויות החל מברזי אינטרפוץ מנימלסטים ועד ברזים מסוגננים בעיצוב כפרי. אחד ההבדלים הבולטים בין ברזי מטבח לברזי אמבטיה הינו החופש העיצובי אשר מאפשר למעצבי המוצר "להתפרע" כאשר הם ניגשים לעצב ברזי אמבטיה. “ההתפרעות" בדרך כלל מגיעה על חשבון הפונקציונליות, אז בטרם תיגשו למלאכת הבחירה הכנו עבורכם מספר טיפים לבחירה נבונה של ברזי אמבטיה.

בחירה בברז אמבטיה מאיכות מעולה מבטיחה לנו שקט נפשי לאורך הזמן. איכות מעולה נמדדת בותק של היצרן בשוק הישראלי, איכות מנגנון ההפעלה של הברז, היכולת לספק חלקי חילוף לאורך מספר גדול של שנים ואיכות ועובי ציפוי הכרום של הברז. בחירה בחברת ברזים אשר פועלת מספר קטן של שנים בשוק המקומי עלולה להשאיר אתכם בטווח הרחוק עם ברזים אשר אין אפשרות למצוא עבורם חלקי חילוף בשוק המקומי, הדבר חמור אף יותר כאשר אנו מדברים על מערכות אינטרפוץ אשר שקועות בתוך הקיר והחלפתם כרוכה בשבירת אריחי קרמיקה והתקנת אינטרפוץ חדש. כלומר מדובר בתהליך מורכב, יקר ומכוער. במיוחד אם לא נשארו לכם מספיק אריחי קרמיקה חלופיים לתיקון התקלה. כמו כן, חברות מובילות כגון: ניופורם NEWFORM, האנסגרואה HANSGROHE וגרואה GROHE משתמשות בציפוי כרום עמיד ואיכותי במיוחד אשר מאפשר התמודדות טובה וארוכה יותר אל מול כמויות האבנית הגדולות הקיימות בזרם המים שלנו ולכן שומרות על הברזים יפים יותר לאורך זמן.

התאמת ברז האמבטיה לכיור המיועד עלולה להיות אתגר מורכב, כאשר אנו רוצים לבצע את הבחירה בצורה מקצועית ונכונה. הדגשים בבואנו לבחור ברז לכיור מונח שונים מבחירת ברז לכיור חצי מונח או כיור תחתון. ישנם מספר נקודות אשר יש לקחת בחשבון בבואנו לבצע התאמה בין הברז לכיור.

מיקום נפילת המים ביחס לכיור - אנו נרצה שהמים ייפלו בין השליש לחצי כך שנוכל להינות מכל גודל הכיור. אם המים ייפלו פחות משליש אנו נמצא את עצמנו נוגעים בכיור כאשר אנו שוטפים ידים, מגע שכולנו היינו מעדיפים להימנע ממנו. ואם הם ייפלו אחרי החצי הברז יפריע לנו להכניס את הראש לכיור. כמו כן, גובה הברז צריך להיות כזה שיהיה לנו מרווח מספק לשטיפת הידים מצד אחד בעוד בחירה בברז גבוה מדי עלולה לגרום להשפרצות מחוץ לכיור הרחצה. בהתאמת ברז לכיור תחתון או כיור מונח ומיקום הברז בצידו של הכיור אנו צריכים לוודא שימוש בפייה ארוכה במיוחד (לא סטנדרטית) על מנת שמיקום נפילת המים יהיה באזור הרצוי בכיור.

מיקום ידית הברז – אם בחרתם למקם את הברז בשעה 12, מצוין, רק שימו לב שאם הידית של הברז ממוקומת בצד גוף הברז יש לוודא שיש לה מעצור 90 מעלות, אחרת, היא עלולה להיתקל בקיר ואז בעצם אנו מגבילים את כמות המים החמים אשר אנו יכולים להשתמש בה. נפוץ בעיקר בכיורי המשטח הסטנדרטים אשר נמכרים ביחד עם ארונות אמבטיה מוכנים. כמו כן, בבחירה של ברז עם ידית בצד ובהתאמתו לכיור חצי מונח אנו צריכים לבצע בדיקה כפולה. מצד אחד שהידית לא נוגעת בקיר ומצד שני שהיא אינה נוגעת בכיור, כלומר יש לבחור בברז אשר בסיס הידית שלו גבוה מהכיור החצי מונח, אחרת אנו נחווה מגבלת טמפרטורה באזור המים הקרים.

הקפדה על הפרטים הקטנים בהתאמת ברז האמבטיה לכיור הנבחר לצד בחירה ביצרן איכותי, תבטיח חווית שימוש מושלמת לאורך זמן. אתם מוזמנים לאולם התצוגה של עוגן קרמיקה ברעננה בו תוכלו להינות מייעוץ מקצועי אשר ילוה אתכם בהתאמות בין הברזים והכיורים השונים ומחווית שלם וקח על מבחר גדול של ברזים.