בחירת ברזים זהו נושא חשוב במיוחד, אנחנו רוצים שהברזים יהיו איכותים, מעוצבים, נוחים לשימוש ושאיכות השרות הניתנת עליהם תהיה גבוהה. כל אלו מתעצמים כאשר אנו ניגשים לבחור ברז למטבח.

ישנן מספר סיבות אשר הופכות את בחירת ברז המטבח לענין קצת יותר מורכב. ראשית, הוא הברז שעובד הכי קשה בבית ולכן חשוב שאיכותו ונוחות השימוש בו יהיו גבוהות. מעבר לכך, ישנה חשיבות יתרה לעיצוב הברז מפאת מקומו המרכזי בחלל הבית, בניגוד לברזים שממוקמים בחדרי הרחצה בדרך כלל ניתן להבחין בברז המטבח מחללים מרכזים בבית כגון: הסלון, פינת האוכל וכו'. לכן, רבים תופסים את ברז המטבח כתכשיט בבית.

למעשה כאשר אנו ניגשים לבחור ברז למטבח ישנם כחמישה פרמטרים משמעותיים אשר משפיעים על מערכת קבלת ההחלטות שלנו:

 • סגנון העיצוב של הברז: כפרי, מודרני, תעשייתי וכו'

 • גימור הברז: כרום, מוברש, ברונזה, שחור, לבן וכו'

 • פונקציונליות ונוחות השימוש בברז: נוחות השימוש והתחזוקה שלו

 • איכות הברז: איכות השירות והחומרים שהחברה היצרנית מספקת

 • מחיר הברז: שקלול כל הפרמטרים מול מחיר הברז

סגנון העיצוב של הברז: היצע הברזים הגדול הקיים היום מאפשר לנו לבחור ברזים במגוון סגנונות רחב אשר מאפשרים לנו להתאים את עיצוב הברז לסגנון העיצובי של המטבח. החל מברזים מודרנים מינימליסטים בעלי קווים נקיים וצורות הרמוניות, דרך ברזים תעשיתיים משולבים קפיץ ועד לברזים בסגנון כפרי אשר עשירים בפרטים קטנים ופיתוחים.

גימור הברז: כיום יצרנים רבים מאפשרים לקבל כל ברז במבחר גדול של גימורים. הגימורים האיכותיים והעמידים ביותר בשוק כיום הם הכרום והמוברש: הכרום מפאת מחירו וקלות התחזוקה שלו והמוברש בעקבות איכותו ועמידותו הגבוהה. לקריאה נוספת על ההבדלים בין ברז מטבח בגימור מוברש לברז מטבח בגימור כרום אתם מוזמנים לקרוא בקישור הבא. שאר הגימורים, שחור, לבן, ברונזה וכו' פופולרים פחות מפאת מחירם ורגישותם בתחזוקה היומיומית.

פונקציונליות ונוחות השימוש בברז: כיוון שזהו הברז שאיתו עובדים מרבית הזמן בבית חשוב שנוחות השימוש והפונקציונליות שלו יהיו ברמה גבוהה כך שנוכל לתפעל את הברז בנוחות ובקלות. ריכזנו עבורכם מספר פרמטרים שכדאי לשים לב אליהם בבואכם לבחור ברז מטבח:

 • ברז מטבח נשלף מעניק לנו את היכולת לנקות את צדדיו של הכיור במהירות ובקלות, לכן רבים מתעקשים על פונקציה זו בבחירת ברז המטבח.

 • אורך ידית ההפעלה/פתיחה של הברז – ככל שהידית ארוכה יותר כך נוחות פתיחת הברז וויסות הטמפרטורה נעשים קלים ומדוייקים יותר. במיוחד לאור כמויות האבן הרבות הנמצאות אצלנו במים אשר גורמות לידית הפתיחה להיות קשה יותר במרוצת השנים. כמו כן, ידית ארוכה מאפשרת לנו לתפעל את הברז עם מפרק היד בצורה כזו שעוזרת לנו לשמור על הברז הנקי.

 • גובה הברז – חשוב לבחור בברז גבוה כך שיהיה קל לרחוץ ולשטוף סירים לעומת ברזים נמוכים אשר מגבילים את מרחב התמרון בשטיפת כלים גדולים.

 • צורת ומבנה הברז – ככל שהצורה של הברז היא יותר מינימליסטית וללא "מדרגות" וטבעות כך יש פחות אזורים שבהם יכולה להצטבר אבנית לאורך זמן.

 • ציפוי כרום עבה ואיכותי במיוחד יבטיח התמודדות טובה יותר מול נזקי האבנית לאורך השנים.

 • ברז מטבח בגימור מוברש מעניק את הפרקטיות הגבוהה ביותר כיוון שהינו עמיד במיוחד לטביעות אצבעות ולכתמי מים לצד תחזוקה קלה במיוחד.

  איכות הברז: אל מול נזקי האבן ומול העובדה שזהו הברז שנמצא בתדירות השימוש הגבוהה ביותר בבית. חשוב להקפיד לרכוש ברזי מטבח מחברות ארופאיות אשר קיימות בשוק מספר גדול של שנים ושידועות באיכות מוצריהן והשירות שהן מספקות. כדוגמת חברת ניופורם NEWFORM האיטלקית אשר מתמחה ביצור ברזי מטבח איכותים בעלי ציפוי כרום עבה ואשר מקפידה בכל מוצריה לשלב בין רמת פרקטיות גבוהה לעיצוב מינימלסטי אשר יבטיח את יופיו של המוצר לאורך השנים.

מחיר הברז – לאחר שקלול כל המרכיבים נחפש את הברז הנותן את התמורה הגבוהה ביותר לתקציב שלנו. אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל איכות גבוהה במחיר נמוך יותר היא ביצוע הקניה ישירות מהיבואן באמצעות חסכון פערי התיווך. אנו בעוגן קרמיקה מייבאים ישירות את חברת ניופורום NEWFORM לישראל כך שתוכלו להינות מברזים איכותים במיוחד במחירים אטרקטיבים כאלו שנותנים יחס עלות תועלת גבוהים במיוחד.

ייעוץ מקצועי ואספקה מהירה

כמו רבות מהבחירות שאנו מבצעים בתהליך הלבשת הבית גם בבחירת ברזי מטבח אנו נאלצים לעיתים לבחור בין פרקטיות, עיצוב, איכות, מחיר וכו'. באולם התצוגה שלנו ברעננה תוכלו להתרשם מתצוגה גדולה וממבחר עשיר של ברזים ומותגים במגוון סגנונות אשר רובם זמינים לאספקה מיידית. כמו כן, תוכלו להנות מייעוץ מקצועי אשר יסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר למטבח שלכם.